5 כללים לבחירת צבעי מקצועי

אם גם אתם עוסקים בימים אלה בטיפול בביתכם – אם על ידי ניקיונות ואם על ידי שיפוצים כאלה ואחרים, אתם ממש לא לבד. תקופה זו, בה האביב כבר בפתח וחג הפסח כבר נראה באופק, היא התקופה שבה מרבית בתי האב בישראל נמצאים בעיצומן של פעולות כאלה ואחרות שכל מטרתן היא להפיח בסביבת המגורים מעט (או הרבה – תלוי איך מסתכלים על זה) אווירת חדשנות.

אחד השירותים המבוקשים במיוחד בימים אלו הוא שירותי צביעת דירה על ידי צבעי. הן אם מדובר בצביעת דירה שלמה או צביעת חלקים, יש כמה כללים שכל אחד צריך להכיר לפני שבוחרים צבעי מקצועי.

בעולם צביעת הדירות כך מסתבר, יש הבדל מהותי בין הצעות המחיר שתקבלו כך שכדי להפיק את המרב מכספכם, עליכם להקפיד ולבדוק את הדברים הבאים:

התמקדו באזור מגוריכם וחפשו צבעי באזור מגוריכם

צבעי

רבים כבר הבינו את החשיבות שבבחירת צבעי שעובד בסמוך לאזור מגוריכם על בסיס קבוע. כך במקרה שלפנינו, לבחירת צבעי באזור מגוריכם בישראל תהיה חשיבות גבוהה הן על המחיר והן על השירות שתקבלו.

צבעי שנמצא בסמוך אליכם, יוכל להגיע בקלות אל ביתכם על מנת לתת לכם הצעת מחיר. להצעת המחיר שנעשית בביתכם ולא בטלפון חשיבות גבוהה משום שבדרך הזאת, הצבעי רואה בדיוק מה צריך לעשות ויכול להעריך את המחיר באופן מדויק – זאת בניגוד להצעת מחיר טלפונית שבה כמעט אף פעם אי אפשר לדעת מה צריך לעשות והצעת המחיר עשויה לחרוג לכאן או לכאן.

בנוסף, צבעי מקומי אינו צריך לגמוע מרחקים על מנת להגיע אליכם, דבר שעשוי להפחית מהמחיר הסופי שהרי כידוע זמן ו/או דלק לרכב שווים לעתים הרבה מאוד כסף וככל שהמרחק יהיה גדול יותר וככל שימי הצביעה בביתכם יתארכו, כך המחיר יכול להתייקר באופן משמעותי.

האם המחיר כולל חומרים ואילו סוגים

מומלץ שכל הצעת מחיר תכלול חומרים כלומר צבעים איכותיים וחומרי מילוי והחלקה. יש לכך מספר סיבות. קודם כל אין סיבה שתתחילו להעמיס פחי צבע כבדים – מדובר בעבודה פיזית שאין לה הצדקה מאחר שהיא כבר כלולה במחיר שניתן לכם. מעבר לכך, לעתים ישנם פגמים בתהליך היצור של הצבע וכאן לא כל צבעי ייקח על עצמו את האחריות במידה שמדובר בצבע שאינו מוכר או שאינו נרכש על ידו. לבסוף, צבעי מקצועי רוכש צבעים בכמויות סיטונאיות ולכן המחירים שהוא יכול לקבל יהיו נמוכים בעשרות אחוזים.

מעבר לכך, בדקו שהצבעי עושה שימוש בחומרי גלם איכותיים ובכלל זה צבעים ידידותיים ואיכותיים כדוגמת צבעים רחיצים ואם צריך לעשות שימוש בצבעי שמן, אז שיהיו על בסיס מים מאחר שצבעים אלה מתייבשים הרבה יותר מהר ואינם בעלי ריח חריף.

כיצד מתבצעת עבודת הצבעי?

לעתים קרובות הצעות המחיר אינן משקפות את אותה העבודה ולא ניתן להשוות צבעי שצובע בשתי שכבות לצבעי שצובע בשכבה אחת. כמו כן מאחר שאין תקנים מוגדרים לצביעת דירה, יש לבדוק שהצביעה נעשית על פי הוראות היצרנים – אלה שמייצרים את הצבעים ובדקו אותם בתנאי מעבדה שונים.

מה בדיוק אתם מקבלים בתמורה לכספכם?

כשאתם שוכרים צבעי מקצועי, אתם מצפים לקבל תמורה מלאה לכספכם שהרי במקרים רבים (גם אם לא בכולם) ניתן לצבוע את הדירה באופן עצמי אך למרות זאת רבים מעדיפים לשלם סכום כספי כזה או אחר על מנת להסיר את המטלות הכרוכות בכך מסדר היום.

אם כך הדבר, אין שום סיבה הגיונית שתיקחו חלק במלאכה ולכן יש לשכור צבעי אמין שמסדר את הדירה ומספק חומרי אריזה שמתאימים לעטיפת הרהיטים. בנוסף, העדיפו צבעי שבסיום העבודה ינקה ויסדר את הדירה שלכם.

בקשו כתב אחריות וחוזה

עבודות צבע כבר מזמן לא מסתכמות בהעברת רולר או מברשת וכשמדובר בצבעי מקצועי, הציפייה היא לתיקוני קירות או דלתות ומסירת הדירה באופן שהוא לא פחות ממושלם. על כן יש לכתוב ולחתום על חוזה עבודה שבו מתואר התהליך עליו סיכמתם וזמני העבודה (כך שהצביעה לא תארך יותר ממה שסוכם).

מעבר לכך, יש לבקש אחריות על העבודה כך שגם אם יתגלעו תקלות ובעיות בעבודה או בחומרי הגלם (דבר שבהחלט יכול להתרחש), הצבעי ייקח עליהן אחריות.

תגובות

הוספת תגובה

mood_bad
  • לא נכתבו תגובות.
  • chat
    הוספת תגובה
    keyboard_arrow_up