עוברים דירה? קבלו 4 טיפים מקצועיים לאריזה

מעבר דירה יכול להיות "תיק" רציני – מעיק, מסורבל ומתיש. מה עושים עם כל הרהיטים ואיך אורזים את כל החפצים הקטנים ביעילות בארגזים כך שיהיה נוח לפרוק אחר כך? מה הייתם אומרים אם היינו מספרים לכם שזה יכול גם להיות ולהרגיש אחרת, שניתן לעבור דירה בקלות ובכיף? אם הייתם שמחים לדעת איך אז הגעתם למקום הנכון: לפניכם 5 טיפים מנצחים למעבר דירה מהיר וקל.

תכנון, תכנון, תכנון

הטיפ הראשון עבורכם, שיכול להשפיע משמעותית על חוויית המעבר שלכם, הוא, במילה אחת – תכנון. מה זה אומר? ובכן, לפני שאתם מתחילים לארוז את הבית הכינו לכם לוח זמנים על פיו תעבדו. הלו"ז יכלול איזה חדר או אזור בבית תארזו באיזה יום. לחלופין, ניתן להכין לו"ז שאינו מחולק לפי חדרים או אזורים בבית אלא לפי סוג הפריטים אותם אתם עומדים לארוז. מומלץ להתחיל קודם כל באריזת פריטים וחפצים שאינם מצויים בשימוש יומיומי בביתכם. בנוסף, מומלץ להקדיש חלל קטן או קיר בבית אשר בו או בצמוד אליו תמקמו את הארגזים הסגורים, כדי לא לבלגן את שאר הבית.

קרטונים לאריזה
קרטונים לאריזה

אריזה חכמה

אחרי שהחלטתם על לוח הזמנים הגיע הזמן לעסוק באריזה עצמה. אריזה חכמה דורשת, קודם כל, שיהיו לכם ארגזים טובים.

כל מי שעבר דירה יודע שחיפוש אחר קרטונים וארגזים יכולה להיות משימה לא כל כך פשוטה. לא פלא שכיום ישנן מגוון חנויות שמספקות חומרי אריזה וקרטונים למערב דירה עד לבית הלקוח!

המלצתנו היא לנסות ולאתר קרטונים במרכזים המסחריים בדגש על קרטונים נקיים ולא כאלה שהובילו בצל… יחד עם זאת, אם אין לכם את הזמן הדרוש תוכלו לרכוש חבילת חומרי אריזה וקרטונים למעבר דירה במחירים שלא עולים על 300 ש"ח כולל משלוח לביתכם.

כמו כן, אנו ממליצים כי תמספרו את הארגזים כך שכל ארגז ישויך לחדר מסוים, למשל חדר הילדים הוא מס' 1, חדר העבודה מס' 2 וכו'. הדבר יקל על המובילים בעת הפריקה למקם כל ארגז בחדר הנכון. אם שיטת המספרים אינה נוחה לכם ניתן לעשות אותו דבר עם צבעים או לרכוש סלוטייפ מיוחד המגיע עם כתוביות ושמות החדרים (מקלחת, חדר שינה וכדומה).

קרטונים למעבר דירה שניתן לרכוש כיום באינטרנט
קרטונים למעבר דירה שניתן לרכוש כיום באינטרנט

להרים בלי לשבור

כמה פעמים שמעתם את הסיפור על החבר ש"נשבר" לו הגב כי סחב ארגזים כבדים? או על זה שפתח את ארגזי המטבח ומצא קערות שבורות? אם המקרים האלה מוכרים לכם אז הנה כמה טיפים כיצד להימנע מהם: הראשון הוא להתאים את סוג הארגז לסוג הפריטים שיארזו בו. פריטים כבדים כמו ספרים כדאי לארוז בארגזים קטנים. פריטים קלים אפשר לארוז בארגז אחד גדול. כאשר אתם אורזים חפצים שבירים רפדו אותם ואת שטח הארגז שסביבם במגבות המטבח שלכם, בציפיות של הכריות או בבדים אחרים כגון סדינים, וילונות או מגבות רחצה, או טוב יותר – רכשו פלסטיק "פצפצים" המיועד לשמור על החפצים השבירים שלכם בעת המעבר. פריטים שבירים שהם גם חלולים, כגון אגרטלים או קערות כדאי לעטוף גם מבחוץ וגם למלא מבפנים בבד רך כלשהו.

הזמן המושלם לסדר את הבית

מעבר הדירה הוא זמן מושלם לרוקן את הבית משלל חפצים, רהיטים ובגדים ששוכבים לכם בארונות אך מזמן לא השתמשתם בהם או לבשתם אותם. ישנן כל מיני שיטות כיצד להחליט מה לזרוק ומה לשמור. אחת מהם, לדוגמא, גורסת כי כל מה שלא השתמשתם בו בשנה האחרונה כנראה גם לא תשתמשו בו בשנה הבאה. אחרת מציעה להחזיק כל פריט שיש לגביו התלבטות לכמה שניות בידיים ולבדוק כיצד הוא גורם לכם להרגיש. אם הוא ממלא אתכם שמחה – שמרו אותו. אם אתם אדישים כלפיו או שהוא מעורר בכם איזושהי תחושה אחרת שאינה נעימה – זרקו אותו. המעבר יכול להוות הזדמנות עבורכם לדייק את עצמכם, לאוורר את הבית שלכם ולשמור רק את מה שמעורר בכם אושר וממלא את הבית שמחה.

בהצלחה!

תודות וקרדיט – חברת הכל למוביל המתמחה בשיווק חומרי אריזה למעבר דירה

לצפייה בחברות אריזה לחצו כאן

keyboard_arrow_up