מדריך שירותי ביובית ואינסטלציה

מצחיק לחשוב שאחד השירותים שמשמשים אותנו בתדירות גבוהה כל כך, כמעט שאינו מוכר למרבית האנשים. עם כלים למגוון פתרונות בתחום האינסטלציה – החל מפתיחת סתימות ועד שאיבת שמנים וביוב באופן בטוח, הגיע הזמן לדבר ולהבין מהם שירותי ביובית, באילו מקרים הם משמשים אותנו ומדוע ישנם כמה עקרונות שאתם צריכים להכיר לפני שאתם מזמינים אחת.

מי צריך ביובית?

כל מי שמשתמש באופן כזה או אחר במערכת הביוב, צריך מעת לעת להיעזר בחברה המספקת שירותי ביובית מה שאומר בעצם שכולנו צורכים את השירות הזה באופן כזה או אחר.

יחד עם זאת, למרות שהדבר הראשון שעולה בראשנו כשאנו נזכרים בביובית הוא פתיחת סתימות ביוב, האמת הרבה יותר מורכבת ובפועל, הביובית משמשת מגוון עסקים ומוסדות על בסיס קבוע.

כדי להבין מדוע, צריך קודם להבין אילו שירותים מציעות החברות השונות בתחום.

פתיחת סתימות ביוב

ברור לכולנו שעל מנת לפתוח סתימות ביוב בקווים ראשיים, יש צורך בכלי בעל עצמה חזקה במיוחד שיפתח וינקה כל סתימה והביובית זה הכלי האולטימטיבי לשם כך.

צינור מים בלחץ גבוה מאוד אשר אל קצהו מחוברת דיזה – שהיא מעין פיית ברזל מיוחדת אשר בתנאים של לחץ מים גבוה, יוצרת שני תנאים: האחד – סילון מים חזק מאוד שיפורר וינקה את הסתימה בצינורות והשנייה – יצירת סילון מים אחורי אשר דוחף את פיית הצינור אל עומק צנרת הביוב.

לנוחיותכם, מצורף תרשים המתאר את אופן פעולתה של הדיזה.

תרשים דיזה המחוברת אל הצינור ברכב ביובית
תרשים דיזה המחוברת אל הצינור ברכב ביובית ושיוצרת סילון מים דו כיווני

שאיבת ביוב

לעתים קרובות מתעורר הצורך לבצע שאיבת ביוב, הן במקרה של הצפה והן במקרים שבהם יש צורך לפנות בורות ביוב. אם אתם תוהים מהם בורות ביוב, ההסבר הפשוט הוא בור שאוגר ביוב במקומות שבהם אין חיבור לרשת הביוב העירונית או במקרים שבהם מדובר בביוב תעשייתי שלא ניתן לשפוך אותו בצינורות הרגילים שמשמשים לצרכים אזרחיים פשוטים.

במקרים כאלה, עושים שימוש בביובית בעלת מיכל אגירה בנפח מתאים אשר שואב את הביוב ומפנה אותו בבטחה אל אתרים מיוחדים.

שאיבת ביוב עם ביובית
שאיבת ביוב עם ביובית

פתרונות אחרים שלא תמצאו באף מקום אחר

מעבר לשירותי הבסיס שתוארו, הביובית משמשת למעשה ככלי אשר משמש לאחזקה ופתרון תקלות מגוונות בביוב ולשם כך, מותקנת ברכב מצלמה מיוחדת שניתן להחדירה אל כמעט כל פתח צינור על מנת לקבל תמונה פנימית של המערכת וכך לאתר מקור של תקלות שונות.

כמו כן, ישנם כלים נוספים שמשמשים לפינוי שפכים, חיתוך והוצאת שורשים ואפילו משאבה לפינוי של שירותים כימיים במקומות ציבוריים. ניתן לסכם ולומר שביובית היא הכלי האולטימטיבי למתן שירות ואחזקה של רשת הביוב.

מתי צריך ביובית ואיך לבחור את הקבלן האולטימטיבי?

אם נסכם זאת בקצרה, כשמדובר בתקלות בקווי ביוב מרכזיים, סביר להניח שתזדקקו לקבלן ביובית. כמו כן ישנם מקרים רבים שבהם יש צורך בשירות שוטף – בעיקר לבעלי עסקים שפעילותם מייצרת שפכים שונים כדוגמת שומנים וחומרים מסוכנים אחרים.

אם נתקלתם במצב שבו עליכם לעשות שימוש בשירותים הללו, ישנם כמה כללי ברזל שאתם צריכים להקפיד עליהם.

בחרו קבלן ביובית עם רישיונות

ישנם שפכים ומקומות שלא כל אחד מוסמך לעבוד בהם או אתם ולכן יש לוודא שמפעיל הביובית מחזיק ברישיונות המתאימים.

חפשו קבלן ביובית בקרבת אזור מגוריכם

משאית ביובית גדולה ויקרה לשינוע ולכן ככל שתרחיקו לכת, כך סביר להניח שגם ההוצאות ילכו ויטפחו. לכן, ההמלצה הטובה ביותר כדי לשכור שירות ביובית במחיר זול היא לחפש בקרבת מקום.

כותבי מאמר זה הם מומחי 'המרכז לשירותי ביובית' המחזיקים ביובית בכל אזור גוש דן וכן צוותים בכוננות של 24 שעות בערים הבאות:

תל אביב

רמת גן

ראשון לציון

חולון

פתח תקווה

רצוי מישהו עם המלצות

אם אתם בעלי עסקים, אנו מניחים שאתם צורכים שירות ביובית באופן תקופתי ולכן תוכלו להיוועץ עם עמיתים למקצוע על מנת לקבל תמונת מצב של מי מספק את השירות הטוב ביותר ומי יכול להציע לכם את הצעת המחיר הזולה ביותר.

דירוג קבלני ביוב

במידה שאתם אזרחים מן המניין שנתקלו בבעיה כזו או אחרת או במידה שלא הצלחתם לקבל סקירה מספקת עם המלצות, תוכלו לעשות זאת באתר הבא. מניסיוננו, יש שם לא מעט אינסטלטורים ומפעילי ביובית איכותיים.

מפעיל ביובית עם הכלים המתאימים

מעבר למיומנות שהפעלת ביובית דורשת, היא גם כוללת מגוון אמצעים שמותאמים לאופי השירות. הדבר בא לידי ביטוי כבר בגודל הביובית. לצד ביוביות גדולות, קיימות גם ביוביות נמוכות שמותאמות לעבודה בחניונים נמוכים.

כמו כן ישנם שירותים מיוחדים שהוזכרו בכתבה זאת כגון צילום קווי ביוב או חיתוך שורשים שמצריכים ציוד מתאים. לפני שאתם קוראים לקבלן או מפעיל כלשהו, וודאו שיש לו את הכלים המתאימים להתמודד עם התקלה או על מנת לספק את השירות הנדרש.

לבסוף – מניעה היא הפתרון

מרבית התקלות הלא נעימות יכלו היו להימנע לולא ההתייחסות אל הביוב ואל הצינורות, היתה ראויה. השלכה של מגבונים לכים ושמנים, עשויים לסתום את הצינורות ולגרום לסתימה. הימנעו מתופעות שכאלה והבטיחו לעצמכם מערכת ביוב תקינה שתעבוד בשבילכם שנים רבות.

לחברות באינדקס בתחום הביוב לחצו כאן

keyboard_arrow_up